Przygotowanie podłoża pod garaż blaszany

Garaże blaszane to tańsza i praktyczniejsza alternatywa dla garażu murowanego. Stosunek jakości do ceny oraz szybkość wykonania jest jego wielkim atutem. Transport i montaż garażu to NASZE zadanie, jednak wykonanie podłoża należy do Ciebie. Poniżej przedstawiamy jakie są możliwe rozwiązania do przygotowania podłoża pod garaż blaszany. Nie ważne jednak jaka opcja zostanie wybrana – najważniejsze aby teren został WYRÓWNANY i WYPOZIOMOWANY!
Tak więc zanim zamówisz u nas swój blaszak zacznij od zaplanowania w jakim miejscu będzie najlepiej go ustawić, aby dostęp do niego był możliwie wygodny. W późniejszym kroku należy przygotować teren, proszę pamiętać, że wszystkie nierówności przyczynią się do niestabilności konstrukcji. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na przekątne przygotowanego terenu – powinny one być równe aby zachować kąt prosty między ścianami garażu. Kolejny krok zależy od wybranego rodzaju podłoża.

przygotowanie podłoża

Wylewka betonowa

Na początek należy wyznaczyć obrys garażu i dodać do niego 15-30 cm. Następnie wykopać dół na ok. 20 cm głębokości i umieścić w nim drewniany szalunek. Wykop należy zasypać gruboziarnistym kruszywem, które zapewni przepływ wody. Podsyp powinien zostać starannie ubity. W ten sposób przygotowane miejsce zalewamy betonem, który powinien wystawać ponad powierzchnię ziemi na kilka centymetrów. Poziom ten wyznaczamy przy zakładaniu szalunku. W ten sposób mamy przygotowaną wylewkę pod garaż blaszany.
Oczywiście to zadanie można zlecić fachowcom 🙂

Jeśli Twój blaszak ma służyć jako garaż dla samochodu, zdecydowanie polecamy w tej formie przygotowane podłoże. Gwarantuje ona największą stabilność konstrukcji oraz mocne zakotwienie.

Kostka brukowa

Kostka nie jest tak wytrzymała jak beton, dlatego jeśli planujesz garaż samochodowy to proponujemy jednak wylewkę. Natomiast jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcesz utrzymać w blaszaku nieco wyższą temperaturę. Dodatkowo przy tym rozwiązaniu należy uzupełnić je o bloczki betonowe. Ewentualnie najpierw wykonać fundament i w środku położyć kostkę. W ten sposób będzie można zakotwić garaż – niestety sama kostka nie spełni dobrze tego zadania.

Fundament

Całkiem dobrym rozwiązaniem jest wykonanie fundamentu. Aby wykonać fundament należy na ziemi narysować obrys zamówionego garażu blaszanego. Następnie wykopać rów o szerokości 20cm i głębokości 50cm wzdłuż linii, tak aby fundament wystawał po 10 cm z każdej strony obrysu garażu. Wykopany rów zalewamy betonem i czekamy 2-3 dni do stężenia.

Bloczki betonowe

Najprostszym rozwiązaniem jest ustawienie bloczków betonowych, które można gotowe zakupić na każdym składzie budowlanym. Przy standardowym blaszaku o wymiarach 3x5m wystarczy nam 6 takich bloczków (po jednym na każdym rogu i po jednym na dłuższych ścianach garażu). Należy je wkopać w ziemię i bardzo dokładnie wypoziomować . To tanie i szybkie rozwiązanie, szczególnie w przypadku kiedy garaż ma spełniać tymczasową funkcję np. przy budowach jako schowek na różne przedmioty czy narzędzia. W takim przypadku zrobienie wylewki mija się z celem.

Oczywiście zmontujemy garaż na zwykłych płytach chodnikowych jednak w tym przypadku nie ma skutecznego sposobu na zakotwienie blaszaka.

Przygotowanie podłoża masz już za sobą? Zadzwoń i zamów swój garaż blaszany!

+48 608 777 040
+48 531 737 045
+48 12 271 60 41